Bestuurders en commissarissen staan voor een aantal grote strategische vraagstukken rondom de transformatie van hun business modellen. Technologie, disruptie en de digitale revolutie, het zijn topics die prominent op de boardroom agenda staan.
In iedere sector zijn inmiddels ‘disruptors’ te vinden die de huidige markt, gedreven door technologie, radicaal veranderen. Bestuurders zien zich genoodzaakt om nieuwe strategieën te ontwikkelen en commissarissen moeten daarop blijven toezien.Vraag
Veel alumni uit het Nyenrode New Board Program en de Nyenrode Commissarissencyclus hebben ons te kennen gegeven tegen deze thema’s aan te lopen. Zij hebben behoefte aan een programma waarin inzicht wordt geboden in de technologische trends, maar waarbinnen ook veel ruimte is voor het delen van ervaringen met peers en waar vooral de “hoe” vraag aan de orde komt;• Hoe transformeer je een organisatie?
• Hoe maak je afwegingen in technologische mogelijkheden?
• Hoe geef je leiding aan een transformatieproces?
Onder leiding van academisch verantwoordelijke prof. dr. Lineke Sneller en programma manager Meldy van Dijken MSc MBA, zijn er vier tweedaagse modules ontwikkeld, die ingaan op de acht grote technologische trends van nu, waaronder Robotisering, Artificial Intelligence (AI), Internet of Things, Data & Analytics en Cyber Security. In iedere module wordt aandacht besteed aan zowel de technologische state-of-the-art als aan een governance aspect rondom de technologie. Daarnaast is er veel aandacht voor best practices en wordt gebruik gemaakt van verschillende cases.
Een intakegesprek maakt onderdeel uit van de selectieprocedure, hierin worden vraagstukken besproken die spelen binnen de eigen organisatie van de potentiele kandidaat. Deze cases vormen een rode draad in het programma. De belangstelling voor dit nieuwe programma is groot, maximaal 25 kandidaten kunnen deelnemen per groep.
Zie voor meer informatie Technology for Boards.
Bron: nieuwsbrief Nyenrode Corporate Governance Instituut, oktober 2018.
Artikelen en columns gepubliceerd op de website en in de nieuwsbrief van het NCGI weerspiegelen niet per definitie een algemene visie van het NCGI, maar worden door auteurs op persoonlijke titel geschreven. Reageren kan via ncgi@nyenrode.nl.
Tags
Gerelateerde opleidingen
-
Behavioral and Cultural Governance Program
Startdatum: 22 september 2025Taal:- Nederlands
Locatie:- Breukelen
Tijdens het Behavioral and Cultural Governance Program staan moderne dilemma’s rond wendbaarheid en verandervermogen van organisaties centraal. Hoe bouw je een gezonde organisatie met een gezond ecosysteem?
Bekijk opleiding -
Nyenrode Commissarissen Community
Startdatum: Meerdere momenten in 2025Taal:- Nederlands
Locatie:- Breukelen
- Online
Membership voor alumni van de Nyenrode Commissarissencyclus.
Bekijk opleiding -
Nyenrode Commissarissencyclus
Startdatum: 3 sept & 8 okt.Taal:- Nederlands
Locatie:- Breukelen
Versterk je kennis, inzicht en handelingsperspectief als commissaris of toezichthouder.
Bekijk opleiding -
New Board Program
Startdatum: 3 juli 2025Taal:- Nederlands
Locatie:- Breukelen
Dit programma inspireert en daagt leidinggevenden uit om hun bestuurskwaliteiten te optimaliseren in een omgeving waarin stakeholders steeds veeleisender zijn.
Bekijk opleiding -
Digitale Transformatie en Cyber Resilience
Startdatum: 26 mei 2025Taal:- Nederlands
Locatie:- Breukelen
Het programma Digitale Transformatie en Disruptieve Technologie geeft je als bestuurder of commissaris inzicht in grote technologische trends en consequenties van de keuzes die daarmee samengaan.
Bekijk opleiding -
Inzicht in Corporate Governance
Startdatum: 7 oktober 2025Taal:- Nederlands
Locatie:- Breukelen
Tijdens dit programma leren deelnemers zich voor te bereiden op de rol rondom het speelveld van de raad van bestuur, raad van commissarissen en aandeelhouders/stakeholders.
Bekijk opleiding